Wizytówka internetowa

Wizytówka internetowaWizytówka to bardzo popularny format najprostszej i najtańszej strony internetowej.  Typowa wizytówka internetowa najczęściej składa się z jednej strony www. Może to być niedrogi sposób na zaistnienie w internecie dla osoby lub niewielkiej firmy która dla prezentacji nie potrzebuje zamieszczać w sieci dużej ilości różnorodnych informacji na swój temat. Wszystkie treści informacyjne znajdują się na jednej stronie www. Tworzenie takiej strony internetowej nie zajmuje wiele czasu, dlatego wizytówki są tanie.

Dobrze spełniająca swoją rolę wizytówka internetowa powinna zawierać następujące elementy:

  1. Krótką charakterystykę osoby lub firmy opisującą w skrócie najistotniejsze elementy profilu działalności i oferty oraz ew. najważniejsze dokonania.
  2. Przynajmniej jedno dobre zdjęcie – w przypadku osoby może choć nie musi to być zdjęcie portretowe. Całkiem korzystnie wypadnie zdjęcie pokazujące osobę w naturalnych sytuacjach związanych z profilem działalności, lub po prostu dobre zdjęcie tzw. urlopowe.
  3. Dane kontaktowe i/lub teleadresowe które pozwolą klientom na kontakt lub dotarcie do firmy w realnym świecie.

Wizytówka internetowa to na początek dobry sposób na zaistnienie w internecie, co z pewnością pozwoli dotrzeć do większej liczby klientów. Trzeba jednak pamiętać że wizytówka pomieści dość ograniczoną ilość informacji przez co nie będzie mogła spełnić takiej samej roli marketingowej jak pełna strona internetowa. Wizytówka daje jednak możliwość rozpoczęcia procesu promocji Państwa firmy w internecie.

W naszej ofercie znajdą Państwo również wizytówkę internetową w wersji Maxi – jest to mini strona www składająca się z głównej wizytówki zawierającej opis profilu firmy i fotografię, oraz z dodatkowej podstrony zawierającej dane teleadresowe oraz mapkę dojazdu.